Godło
ZSP 1

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1

Szkoła Podstawowa Nr 16
Przedszkole Miejskie Nr 2
Aktualnosci

Aktualności

Aktualnosci_m
Akcja "ekoLOGICZNIE"- ostatni etap
27 października 2020
Przed nami ostatni etap akcji „ekoLOGICZNIE”. Etap ten jest podzielony na 3 części: dla przedszkolaków, dla klas 1-3 oraz dla klas 4-8. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursów znajdziecie w regulaminach - zapoznajcie się z nimi dokładnie. Zapraszamy do uczestnictwa!!! Będą nagrody

Regulamin konkursu plastycznego „Ekologia wokół nas- recykling” dla WSZYSTKICH GRUP PRZEDSZKOLNYCH
Regulamin konkursu plastycznego „Ekologia wokół nas- recykling” dla klas I - III
Regulamin konkursu wiedzy ekologicznej „ekoWIEDZA” dla klas IV - VIII
Aktualnosci_m
Zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach dla uczniów powyżej 10 roku życia
24 października 2020
Wszystkie informacje dotyczące zawieszenia zajęć znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie miasta Gliwice, prosimy o zapoznanie się z nimi:
Edukacja w Gliwicach
Aktualnosci_m
Głosowanie Budżetu Obywatelskiego
22 października 2020
Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego i oddanie swojego głosu na wniosek projektu dzielnicowego Trynek nr 235. Projekt dotyczy modernizacji terenu Naszej placówki, placu zabaw z którego korzystają Nasze dzieci. KAŻDY GŁOS ODDANY NA NASZ PROJEKY SIĘ LICZY
Jest o co powalczyć dla naszych dzieci!
Jak głosować - poradnikAktualnosci_m
Kolorowe pomaganie!
21 października 2020

Aktualnosci_m
Akcja ekoLOGICZNIE - wyniki konkursów
19 października 2020
1. W ubiegły piątek zakończyliśmy pierwszy etap akcji zbierania plastikowych nakrętek, w tym tygodniu wszystko zostało zważone i mamy zwycięzcę. Szczegóły na plakacie
2. W piątek 16.10.2020r. w naszej szkole odbył się pokaz „ekoMODY”. Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie, przygotowali stroje, które nawiązywały do ekologii. Spośród 31 uczestników jury wybrało zwycięzców. Wybór by baaaaaardzo trudny, gdyż pomysłowość i wykonanie strojów reprezentowały bardzo wysoki poziom - stąd też wyróżnienia 😉. Lista zwycięzców znajduje się na plakacie.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!


Aktualnosci_m
Święto Edukacji Narodowej
14 października 2020
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu wszystkich uczniów pragniemy podziękować nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za motywowanie nad do pokonywania trudów codziennego dnia szkolnego, za wysiłek wkładany w naszą naukę i wychowanie, za wyrozumiałość naszych dziecinnych wybryków.
Życzymy Wam kochani Nauczyciele:
-aktywnych i chętnych do pracy uczniów,
-sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym,
Niech codzienność nie oddala Waszych marzeń.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z całą społecznością szkolną.

Aktualnosci_m
Akcja ekoLOGICZNIE - ekoMODA
05 października 2020
Przedszkolaki, Uczniowie! Przed Wami kolejny etap akcji „ekoLOGICZNIE”. Tym razem skupimy się na modzie. Waszym zadaniem jest przygotowanie stroju z surowców wtórnych i zaprezentowanie go. Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie konkursu. Pamiętajcie o wypełnieniu zgody na udział w konkursie. Wypełnioną zgodę należy dostarczyć do 12.10.2020r. do opiekunek grup (przedszkole) lub wychowawców klas.
Serdecznie zapraszamy!!!
Regulamin i zgoda do pobrania

Aktualnosci_m
Egzamin ósmoklasisty
27 września 2020
Szanowni Państwo, Rodzice uczniów klas ósmych!
Przekazuję Państwu adres strony, gdzie znajdują się wszystkie potrzebne informacje związane z egzaminem, do którego Państwa dzieci przystąpią w maju 2021 r.,m.in.:
Komunikat o harmonogramie egzaminów w 2021 r.
Komunikat o dostosowaniach egzaminu ósmoklasisty w 2021 r.- Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnejz 20 sierpnia 2020 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021
Komunikat o materiałach i przyborach pomocniczych w 2021 r.
Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2021 r.

https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/harmonogram-komunikaty-i-informacje/
Aktualnosci_m
Akcja ekoLOGICZNIE - nakrętki
23 września 2020
Przed Wami pierwszy etap akcji "ekoLOGICZNIE"- ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI!
Przyniesione przez Was nakrętki przekażemy Asi, która bardzo potrzebuje naszego wsparcia. Informacje o Asi znajdziecie na dołączonej ulotce.


Aktualnosci_m
Akcja ekoLOGICZNIE
22 września 2020
Tegoroczna jesień upłynie nam pod hasłem „ekoLOGICZNIE”.
Akcja „ekoLOGICZNIE” będzie się składać z czterech etapów, informacje na temat każdego z nich znajdziecie na stronie naszej szkoły oraz na szkolnym facebooku’u. Zapraszamy do udziału!!!Aktualnosci_m
KONKURS „ZOSTAŃ AUTOREM SCENARIUSZA GRY KOMPUTEROWEJ”
16 września 2020
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie realizowanym w ramach Światowego Dnia Gier Wideo i dofinansowanym przy udziale Gliwickiej wytwórni gier komputerowych THE FARM 51 GROUP S.A oraz firmie PC STORE. Organizatorem Konkursu „Zostań autorem scenariusza gry komputerowej” jest Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 z siedzibą w Gliwicach adres: 44-122 Gliwice, Jana Kilińskiego 1. Celem Konkursu jest zachęcenie młodzieży 11-15 lat do napisania autorskiego scenariusza gry komputerowej, rozwijanie zdolności literackich, wyobraźni i aktywności oraz tworzenia w młodych ludziach nowych pasji oraz celów. Konkurs trwa od 14 września do 23 października 2020 r. Prace wraz z metryczką należy złożyć u pana Adama Bistronia w sali nr 28 do 23 października 2020 r. Prace złożone po terminie nie wezmą udziału w Konkursie. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Konkursie. Czekają super nagrody!
Regulamin konkursu

Aktualnosci_m
Duplikat legitymacji
1 września 2020
Jeżeli ktoś potrzebuje duplikat legitymacji należy uiścić opłatę na konto.
Kwotę w wysokości 9 zł należy wpłacić na konto poniżej, w tytule płatności wpisujemy: "imię i nazwisko dziecka - legitymacja"
- nr rachunku: ING 24 1050 1285 1000 0022 8917 4613
Wniosek o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej - plik do pobrania

Aktualnosci_m
Nowy rok szkolny
31 sierpnia 2020
Szanowni Państwo,
Rodzice uczniów i przedszkolaków ZSP1


Rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021 w formie tradycyjnej. Od kilku tygodni trwają przygotowania, aby obie placówki: SP16 i PM2 w miarę możliwości przygotować do pracy pod rygorem spełnienia wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Staramy się bardzo, aby ograniczyć kontakty dzieci z różnych klas. Wprowadzono procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów i pracowników obowiązujące od 1 września 2020 roku. W pewnym zakresie będą one powodowały utrudnienia w kontakcie osobistym, ale wszystko to dla dobra ogólnego.

Szanowni Państwo, 1 września nie spotkamy się z Państwem na spotkaniu inaugurującym rok szkolny 2020/2021 (za wyjątkiem rodziców pierwszoklasistów ). Myślę, że Państwo rozumieją taką decyzję. Podyktowana została ona minimalizowaniem wiadomego ryzyka. Ale pamiętajcie Państwo, że jesteśmy do Waszej dyspozycji za pomocą telefonu, dziennika elektronicznego, poczty służbowej oraz indywidualnych, umówionych spotkań. Zachęcam do śledzenia stron internetowych szkoły i przedszkola. Tam zamieszczamy na bieżąco wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania placówek oraz wspomniane wyżej procedury bezpieczeństwa.

Nie ukrywam, że bardzo boimy się tak po prostu, po ludzku, nowego roku szkolnego. Ale z drugiej strony bardzo cieszymy się na spotkania z uczniami i tradycyjną formę nauczania, bo żadna inna forma w pełni jej nie zastąpi. Mamy nadzieję, że potrwa ona jak najdłużej.

Wszystkiego, co najlepsze!
Z poważaniem
Beata Bednarczyk – dyrektor ZSP1
Aktualnosci_m
Rozpoczęcie roku szkolnego – zasady bezpieczeństwa
27 sierpnia 2020
1. Na teren placówki uczniowie wchodzą głównym wejściem. Do szkoły wchodzą tylko uczniowie. Wyjątkiem jest klasa I, w której razem z uczniem wchodzi jeden opiekun
2. Przed wejściem na teren szkoły uczniowie zakładają maseczki, a przed wejściem do szatni dezynfekują ręce zachowując bezpieczną odległość od siebie.
3. Maseczki uczniowie zdejmują dopiero w klasach w których odbywa się rozpoczęcie roku szkolnego (wg harmonogramu poniżej).
4. Po zakończeniu spotkania z wychowawcą wychodząc z sali zakładają maseczki i wychodzą ze szkoły głównym wejściem.
5. Uczniowie klasy I mogą mieć przy sobie tyty (rogi obfitości).

W1
Aktualnosci_m
Zebranie z rodzicami
25 sierpnia 2020
Serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami 08.09.2020 w godzinach:
Klasy 1-4 – godz.16:00-17:00
Klasy 5-8 – godz. 18:00-19:00
Aktualnosci_m
Rozpoczęcie roku szkolnego
25 sierpnia 2020
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września (wtorek) w godzinach:
godz. 9:00 - klasy 1
godz. 10.00 – klasy: 2,3,4
godz: 11.30 – klasy 5,6,7,8
Aktualnosci_m
Akcja informacyjno-edukacyjna pt. "Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny"
20 sierpnia 2020
W województwie śląskim ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna ph. „Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny”, zainicjowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
Akcja ma na celu przypomnienie społeczeństwu, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa w ograniczaniu rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS- CoV-2. Na potrzeby przedsięwzięcia została opracowana ulotka informacyjna, która oprócz informacji, ma budzić do refleksji na temat wyceny zdrowia własnego i innych. Wręczony „mandat zaufania” ma przypominać o obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach użyteczności publicznej, zachowaniu odległości od innych osób min. 1,5 m oraz prawidłowej higienie rąk.  Akcja będzie realizowana na terenie całego województwa śląskiego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W1 W1
Aktualnosci_m
Wyprawka pierwszoklasisty
11 sierpnia 2020
Wyprawka dla pierwszoklasisty - propozycja

Aktualnosci_m
Stołowka szkolna
10 sierpnia 2020
Na stronie szkoły w zakładce "Stołówka szkolna" możecie Państwo zaleźć "Kartę zgłoszenia dziecka na stołówkę".
Wypełnione deklaracje prosimy wrzucać do skrzynek listowych znajdujących się przy głównym wejściu do szkoły do 28.08.2020 r.
Aktualnosci_m
Ubezpieczenie dzieci
24 czerwca 2020
UWAGA! UWAGA!
Drodzy Rodzice,
31 sierpnia wygasa termin polisy Waszych dzieci! Aby zachować ciągłość ubezpieczenia należy zawrzeć nową polisę przed dniem 1 września 2020.

W roku szkolnym 2020/2021 polisę zawieracie Państwo indywidualnie. Proponujemy zawarcie polisy online. Z OFERTĄ MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ PONIŻEJ.

Dzień po zawarciu polisy jest dniem, kiedy rozpoczyna się ubezpieczenie.
Np. zawarliśmy umowę 1 września, polisa zacznie być ważna 2 września – w tym wypadku nie ma już ciągłości, ponieważ nastąpiła 2 dniowa przerwa.

Prosimy o odpowiedzialne podejście do tematu.
W razie pytań telefon kontaktowy: 603 705 442

Oferta indywidualnego ubezpieczenia dla dzieci szkolnych.

Jako placówka otrzymaliśmy specjalny link do e-ulotki, umożliwiający Państwu zakup indywidualnego ubezpieczenia szkolnego z 10% zniżką.
https://bezpieczny.pl/05293
Aktualnosci_m
Karta zgłoszenia na świetlicę
18 czerwca 2020
Aby zapisać dziecko do świetlicy szkolnej należy wypełnić dokument:
Karta złoszenia dziecka do świetlicy szkolnej.

ZSP 1

Oficjalna strona Zespółu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Gliwicach. W skład Zespołu wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 16 oraz Przedszkole Miejskie Nr 2.

 

Informacje kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1
  44-122 Gliwice ul. Kilińskiego 1
  32 2304688
  32 2304688
  sekretariat@zsp1.gliwice.eu
Copyright © 2015 Wydawnictwo Pentakl. All rights reserved.
Responsive School Page, developed by Wydawnictwo Pentakl.