Godło
ZSP 1

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1

Szkoła Podstawowa Nr 16
Przedszkole Miejskie Nr 2
Aktualnosci

Aktualności

Aktualnosci_m
Zakończenie Roku Szkolnego
20 czerwca 2022
UWAGA!
Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-VIII na zakończenie roku szkolnego w dniu 24.06.2022r.
Harmonogram zakończenia roku szkolnego:
godz. 8:30 - klasy 8 - rozdanie świadectw w salach
godz. 9:00 - klasy 4-7 - uroczysta akademia na sali gimnastycznej, następnie rozdanie świadectw w salach
godz. 10:00 - klasy 1-3 - rozdanie świadectw w salach
Uczniów klas VIII zapraszamy również na uroczyste pożegnanie 23.06.2022r. na 17:30 na sali gimnastycznej.
Aktualnosci_m
Informacje dla Rodziców przyszłorocznych klas pierwszych
17 czerwca 2022
Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą:
1. Obowiązkowe zajęcia to: 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej, czyli edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna, matematyczna, informatyczna, muzyczna, plastyczna, techniczna i wychowanie fizyczne, 2 godziny języka angielskiego, a także wg zgłoszenia 2 godziny religii (w tygodniu).
2. Po ukończeniu lekcji wychowawcy odprowadzają dzieci do świetlicy wg zgłoszenia, a pozostali uczniowie są przekazywani rodzicom przed szkołą.
3. Uczniowie mogą korzystać z zajęć świetlicowych na podstawie zgłoszenia zgodnie z obowiązującym regulaminem świetlicy. Karta zgłoszenia do świetlicy jest dostępna do pobrania poniżej oraz w szatni szkolnej. Pobrane i wypełnione zgłoszenie należy wrzucić do skrzynki przy wejściu do szkoły (nie zostawiamy ich na stoliku).
4. Świetlica czynna jest od 7:00 do 17:00. Pierwszeństwo zapisu mają dzieci, których oboje rodzice pracują.
5. Na terenie szkoły funkcjonuje stołówka, z której korzystają uczniowie zapisani na obiady. Karta zgłoszenia na obiady jest dostępna do pobrania poniżej oraz w szatni szkolnej. Pobrane i wypełnione zgłoszenie należy wrzucić do skrzynki przy wejściu do szkoły (nie zostawiamy ich na stoliku).
6. Na przerwach uczniowie przebywają pod stałą opieką wychowawcy lub nauczyciela dyżurującego.
7. Na terenie placówki (w godzinach urzędowania) uczniom w razie potrzeby służy pomocą pielęgniarka, logopeda i pedagog szkolny.
8. W pierwszych dniach nauki szkolnej dzieci otrzymują kluczyki do osobistych szafek w szatni. Prosimy o przyniesienie smyczek (szczegóły na zebraniu).
9. Na terenie szkoły obowiązuje obuwie zmienne.
10. Uczniowie mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych zgodnie z zainteresowaniami i przedstawioną we wrześniu ofertą.
11. W szkole korzystamy z Dziennika Elektronicznego. Do pierwszego logowania należy podać wychowawcy swój adres e-mailowy.

Szczegółowe informacje przekazane będą podczas spotkania z wychowawcami klas pod koniec sierpnia (szczegóły zostaną podane na stronie szkoły).

Pliki do pobrania:
Karta złoszenia dziecka do świetlicy szkolnej.(docx)
Karta złoszenia dziecka na stołówkę szkolną.(pdf)
Wyprawka pierwszoklasisty(pdf)

Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego będą podane na stronie internetowej naszej szkoły w ostatnim tygodniu sierpnia oraz na drzwiach placówki przy wejściu głównym.

W1
Aktualnosci_m

16 czerwca 2022
W1
Aktualnosci_m

05 czerwca 2022
W1
Aktualnosci_m

11 maja 2022
W1
Aktualnosci_m
Uwaga!
23 kwietnia 2022
Szanowni Państwo
Dyrektor ZSP nr 1 w Gliwicach informuje, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Premier Mateusz Morawiecki wprowadził do 31 maja 2022 r. w całym kraju drugi stopień alarmowy BRAVO oraz trzeci stopień alarmowy CRP.
W związku z powyższym ustalono:
Bezwzględny zakaz wstępu do przedszkola oraz szkoły osobom postronnym. Każdy kto aktualnie nie jest: uczniem/przedszkolakiem, nauczycielem, pracownikiem, rodzicem, opiekunem prawnym, członkiem rodziny lub osobą upoważnioną do odbioru dziecka, jest osobą postronną.
Na wejściu do przedszkola i szkoły widnieje informacja - Zakaz wstępu na teren placówki osobom postronnym.
Pracownicy obsługi czuwają nad przestrzeganiem bezwzględnego zakazu wstępu na teren placówki, o wszystkich niepokojących incydentach łamania zakazu informują dyrekcję placówki.
Beata Bednarczyk
Dyrektor ZSP1
Aktualnosci_m
Jarmark Wielkanocny
05 kwietnia 2022
W1

Aktualnosci_m
Zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów
06 marca 2022
W1

Aktualnosci_m
NIE DLA WOJNY! ZSP 1 DLA UKRAINY I Z UKRAINĄ!
27 lutego 2022
Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele ZSP 1!
Od poniedziałku 28 lutego do piątku 4 marca w naszej placówce będzie trwać zbiórka darów dla Ukrainy objętej wojną- dla ofiar wojny w Ukrainie oraz dla uchodźców z tego rejonu. Dary można zostawiać w szkolnej szatni lub dzieci mogą przekazać je szkolnym wolontariuszom. Będą je oni zbierać w klasach każdego dnia akcji w godzinach 8.00-13.30.

Potrzebne artykuły: wszelkie środki opatrunkowe, dezynfekujące, rękawiczki, strzykawki, igły, gazy, środki przeciwbólowe, bandaże, koce, śpiwory, maty do spania; jedzenie dla dzieci, ubrania dziecięce; produkty do higieny osobistej; składane łóżka, łóżeczka i kojce dla dzieci.
Chcielibyśmy się skupić też na dzieciach, które są bezpośrednim świadkiem dramatu bliskich i ojczyzny i wobec tego prosimy o artykuły papiernicze w tym: kolorowanki, książeczki, artykuły edukacyjne, kredki, pisaki, modelinę itp., słodycze i zabawki.

Drodzy Darczyńcy!
Dziękujemy za okazane dobro i serce
Z poważaniem opiekunki SKW E. Czenczek, A. Haupa, wolontariusze i cała społeczność szkolna

W1

Aktualnosci_m
Rekrutacja do klas pierwszych
24 lutego 2022
Zapraszamy do naszej szkoły wszystkich przyszłych pierwszoklasistów!
Wirtualny spacer:

W1

Więcej informacji o rekrutacji w dziale REKRUTACJA.
Aktualnosci_m
Ferie zimowe
13 lutego 2022
W1
Aktualnosci_m
Aktywny pierwszak
09 lutego 2022
W1
Aktualnosci_m
UWAGA!
30 grudnia 2021
Z dniem 1 stycznia 2022r. ulega zmianie numer rachunku bankowego, na który była dokonywana wpłata za obiady. Nowy numer rachunku przekażemy Państwu przy wpłatach za obiady za m-c styczeń 2022r. Prosimy o nie dokonywanie wcześniejszych wpłat.
Aktualnosci_m
JARMARK ŚWIĄTECZNY NA TRYNKU
30 listopada 2021
Podczas jarmarku odbędzie się zbiórka darów pod hasłem "I ty możesz zostać świętym Mikołajem" dla pacjentów onkologicznych.
Zbiórkę organizuje Stowarzyszenie Kolorowe damy-Daj Coś Kolorowego.
Osoby chcące wesprzeć zbiórkę, mogą to zrobić podczas niedzielnego jarmarku lub pozostawić dary w placówce szkoły ZSP nr1 – główne wejście od ulicy Kilińskiego (szatnia szkolna), w dni powszednie od 29.11.2021 do 18.12.2021 w godz. 08:00-16:00. Ofiarować można m.in. kosmetyki damskie, męskie, maszynki do golenia, apaszki, chusty, krawaty, ozdoby świąteczne, książki, notesy, krzyżówki, biżuterię, itp..
Gorąco zachęcamy do udziału w zbiórce

W1
Aktualnosci_m
Konkurs EKO
27 listopada 2021
Drodzy Przedszkolaki, drodzy Uczniowie!
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie na recyklingową choinkę! Termin wykonania choinki - do 19.12.2021r. Wszystkie szczegóły znajdziecie na plakacie. Powodzenia! W1
Aktualnosci_m
Rozgrywki o Puchar Dyrektora
8 listopada 2021
Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV- VIII do udziału w sportowych rozgrywkach o Puchar Dyrektora ZSP nr1
Życzymy dobrej zabawy w duchu fair play! W1
Aktualnosci_m
Konkurs "MOJA DZIELNICA, MOJE MIASTO"
25 października 2021
Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie.
W1
W1
Aktualnosci_m
Konkurs plastyczny „Zasady Savoir Vivre wobec osób z niepełnosprawnością”
25 października 2021
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Prezydenta Miasta Gliwice.
Konkurs odbywać się będzie w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym.
O etapie szkolnym poinformują wychowawcy poszczególnych klas.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz pomocnym poradnikiem.
Prace do etapu szkolnego oddajemy wychowawcom do 7 listopada.

Regulamin konkursu (docx)
Poradnik Savoir Vivre (pdf)
Aktualnosci_m
Szanowni Państwo
18 października 2021
Informujemy, że powstała Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza:
https://pwpp.uksw.edu.pl
Internetowa Platforma Specjalistyczno - Doradcza ma stanowić źródło wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych, przydatnych przy redukcji negatywnych skutków sytuacji problemowych w oświacie. Gwarantuje nieograniczony w czasie i miejscu dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych. Poprzez platformę można zapisywać się na dyżury do specjalistów oraz na szkolenia (systematycznie będą dodawane nowe).
Platforma skierowana jest do: dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz specjalistów (m.in. pedagogów, psychologów, terapeutów).
Aktualnosci_m
KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2021/2022 organizowane przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.
29 września 2021
Zapraszamy naszych uczniów do udziału w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Konkursy z poszczególnych przedmiotów w naszej szkole odbywać się będą zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach i według wskazań Dyrektora (pierwszy stopień). Zagadnienia (zakresy wiedzy i umiejętności oraz proponowanej literatury na poszczególne stopnie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego) i terminy przekazane zostaną zainteresowanym uczniom przez nauczycieli uczących danego przedmiotu.
Kryteria kwalifikacji uczestników do poszczególnych stopni konkursu:
1) do I stopnia (szkolnego) przystępują uczniowie na zasadzie dobrowolności-zgłoszenie u nauczyciela danego przedmiotu lub u p.M.Kopczyńskiej.
2) do II stopnia (rejonowego) kwalifikują się uczniowie – zwani dalej uczestnikami konkursu, którzy w stopniu szkolnym uzyskają co najmniej 80 % punktów możliwych do zdobycia,
3) do III stopnia (wojewódzkiego) kwalifikują się uczestnicy stopnia rejonowego, którzy na tym stopniu uzyskają co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia.
Wszystkie informacje dotyczące organizacji i przebiegu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych woj. śląskiego w roku szkolnym 2019/2020, a także Regulaminy, umieszczane są na stronach internetowych organizatorów.
http://www.kuratorium.katowice.pl
Aktualnosci_m
Zebrania z rodzicami
06 września 2021
Zapraszamy na zebrania z rodzicami w dniu 07.09.2021 r. (wtorek)
klasy IV – VIII godz. 16:00
klasy I – III godz. 18:00
Do szkoły wchodzimy wejściem głównym i kierujemy się do przydzielonych sal (informacje u wychowawców).
Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust.
Aktualnosci_m
Industriada
03 września 2021
W1
Aktualnosci_m
Początek roku szkolnego
30 sierpnia 2021
W1
Aktualnosci_m
Wyżywienie - nowa stawka
17 sierpnia 2021
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Gliwicach informuje, że w związku ze wzrostem cen artykułów spożywczych niezbędnych do przygotowania posiłków, z dniem 1 września 2021r stawka żywieniowa dla uczniów SP 16 wyniesie:
1. Obiad - 4,00 zł
Aktualnosci_m
Informacje dla Rodziców przyszłorocznych klas pierwszych - przypomnienie
18 sierpnia 2021
Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą:
1. Obowiązkowe zajęcia to: 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej, czyli edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna, matematyczna, informatyczna, muzyczna, plastyczna, techniczna i wychowanie fizyczne, 2 godziny języka angielskiego, a także wg zgłoszenia 2 godziny religii (w tygodniu).
2. Na terenie szkoły obowiązuje obuwie zmienne.
3. Na uroczystościach szkolnych obowiązuje strój galowy:
dziewczynki – biała bluzka, granatowa lub czarna spódniczka
chłopcy – biała koszula, granatowe lub czarne spodnie.
4. Po ukończeniu lekcji wychowawcy odprowadzają dzieci do świetlicy wg zgłoszenia, a pozostali uczniowie są przekazywani rodzicom przed szkołą.
5. Uczniowie mogą korzystać z zajęć świetlicowych na podstawie zgłoszenia zgodnie z obowiązującym regulaminem świetlicy. Kartę zgłoszenia do świetlicy do wypełnienia przez rodziców uczniowie otrzymają od wychowawcy w pierwszych dniach września lub jest dostępna do pobrania poniżej. Pobrane i wypełnione zgłoszenie można wrzucić do skrzynki przy wejściu do szkoły lub oddać bezpośrednio w świetlicy szkolnej a w czasie wakacji w sekretariacie szkoły.
6. Świetlica czynna jest od 7:00 do 17:00. Pierwszeństwo zapisu mają dzieci, których oboje rodzice pracują.
7. Na terenie szkoły funkcjonuje stołówka, z której korzystają uczniowie zapisani na obiady (zapisy u wychowawców świetlicy).
8. Na przerwach uczniowie przebywają pod stałą opieką wychowawcy lub nauczyciela dyżurującego.
9. Na terenie placówki ( w godzinach urzędowania) uczniom w razie potrzeby służy pomocą pielęgniarka, logopeda i pedagog szkolny.
10. W drugim dniu nauki szkolnej dzieci otrzymują kluczyki do osobistych szafek w szatni. Prosimy o przyniesienie smyczek (szczegóły na zebraniu).
11. Uczniowie mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych zgodnie z zainteresowaniami i przedstawioną we wrześniu ofertą.
13. W szkole korzystamy z Dziennika Elektronicznego. Do pierwszego logowania należy podać wychowawcy swój adres e-mailowy.

Szczegółowe informacje przekazane będą podczas zebrań z wychowawcami poszczególnych klas na początku roku szkolnego.

Pliki do pobrania:
Karta złoszenia dziecka do świetlicy szkolnej.(doc)
Wyprawka pierwszoklasisty(docx)

Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego będą podane na stronie internetowej naszej szkoły w ostatnim tygodniu sierpnia oraz na drzwiach placówki przy wejściu głównym.
ZSP 1

Oficjalna strona Zespółu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Gliwicach. W skład Zespołu wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 16 oraz Przedszkole Miejskie Nr 2.

 

Informacje kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1
  44-122 Gliwice ul. Kilińskiego 1
  32 2304688
  32 2304688
  sekretariat@zsp1.gliwice.eu
Skrytka ePUAP: /zsp1_w_gliwicach/SkrytkaESP
Copyright © 2015 Wydawnictwo Pentakl. All rights reserved.
Responsive School Page, developed by Wydawnictwo Pentakl.