Godło
ZSP 1

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1

Szkoła Podstawowa Nr 16
Przedszkole Miejskie Nr 2
Aktualnosci

Aktualności

Aktualnosci_m
Wakacje!
22 czerwiec 2018
W1

Aktualnosci_m
Zakończenie roku
18 czerwiec 2018
Serdecznie zapraszamy na zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się 22.06.18 o godz:
Klasy I-III - godz. 9:00
Klasy IV-VII - godz. 10:00
Aktualnosci_m
Półkolonie letne
05 czerwiec 2018
W1

Płatności za półkolonie letnie dokonujemy gotówką u wychowawców klas do 11 czerwca.
Aktualnosci_m
Zbiórka makulatury
18 maj 2018
W1

Aktualnosci_m
VIII Edycja Turnieju Formacji Tanecznych
18 maj 2018
W przyszły czwartek (24.05) po raz ósmy będziemy gościć solistów i zespoły taneczne na VIII Edycji Turnieju Formacji Tanecznych. Impreza ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a w tym roku przyjęliśmy rekordową liczbę zgłoszeń. Prawie dwustu uczestników zmierzy się w kilku kategoriach. Życzymy wszystkim udanej zabawy i trzymamy kciuki!
Aktualnosci_m
Zebranie przyszłych klas pierwszych
17 maj 2018
Zapraszamy na spotkanie z Dyrektorem Szkoły oraz wychowawcami rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych.
Spotkanie odbędzie się w 4 czerwca 2018 r. o godzinie 17:00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

W1

Aktualnosci_m
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
09 maj 2018
W dniu wczorajszym spłonęło mieszkanie jednego z naszych uczniów, w którym mieszkała sześcioosobowa rodzina. W geście solidarności i wsparcia rodziny w trudnej sytuacji życiowej Dyrektor Szkoły, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Gliwicach organizuje zbiórkę niezbędnych do życia środków materialnych oraz pieniędzy. Potrzebne są:
  • Żywność tj. mleko, masło, cukier, mąką, olej, ryż, makaron, sosy w słoikach, konserwy mięsne i rybne, herbata, soki, mogą być również wędliny, sery, jogurty, warzywa i owoce (będziemy je dostarczać rodzinie na bieżąco)
  • Środki higieniczne i chemiczne: proszek do prania, mydło, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone, szczotka lub grzebień do włosów
  • Ręczniki i pościel oraz koce, poduszki i kołdry
  • Zabawki, książeczki i gry planszowe dla dzieci
  • Plecak szkolny i przybory szkolne (kredki, ołówki, zeszyty, bloki itp.).

UWAGA!! Dziękujemy serdecznie już za odzież dziecięcą dla rodziny po pożarze. Dostarczyliście już Państwo wystarczająca ilość. Głownie potrzebna chemia i żywność.

Wszystkie rzeczy materialne prosimy przynosić do szkoły s. 21 II piętro (gabinet pedagoga szkolnego), natomiast środki finansowe prosimy przelewać na konto Rady Rodziców ZSP 1 w Gliwicach z dopiskiem „POMOC”.

Konto bankowe Rady Rodziców:
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Gliwicach
Bank Pocztowy Nr. Konta :
05 1320 1537 3323 1990 3000 0001

W1

Aktualnosci_m
Półkolonie letnie
18 kwiecień 2018
Ruszyły zapisy na półkolonie letnie, które trwać będą w naszej szkole od 27.08 do 31.08 2018 r. Zapisy i informacje u wychowawców klas.
W1

Aktualnosci_m
Nasza drużyna TURBO 7 najlepsza!
14 marzec 2018
W tym roku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination nasza drużyna TURBO 7 okazała się najlepsza w wyzwaniu improwizacyjnym w swoim przedziale wiekowym zajmując II miejsce!!!!!! (pierwszego nie było, ponieważ nikt nie przekroczył wymaganej liczby punktów). Po ciężkiej pracy w końcu stanęliśmy na podium!! Na olimpiadzie było ponad 260 drużyn z Polski i zagranicy (Chiny, Meksyk, Ukraina, Turcja, Grecja), w wyzwaniach brało udział około 2 tysiące uczestników. Przez 3 dni drużyna zmagała się z wyzwaniami oraz nawiązywaliśmy wspaniałe przyjaźnie. Serdecznie gratulujemy drużynie i trenerce pani Aleksandrze Kozak.
Szczegółowa relacja już na stronie - Projekty/DI.
Aktualnosci_m
Zbiórka makulatury
14 marzec 2018
Serdecznie zapraszamy! Ze względów praktycznych prosimy o zwrócenie uwagi na solidne spakowanie paczek. W tym dniu odbędzie się również zbiórka elektrośmieci.
W1
Aktualnosci_m
Gromada Zuchowa
9 marzec 2018
Uwaga! Uwaga!
Od dnia 12 marca 2018 roku wznawia działalność 93 Gliwicka Gromada Zuchowa “Wieżaki Cudaki”.
Gromada zrzesza dzieci ze szkół podstawowych nr 16 i nr 5 w Gliwicach.
Wielki wódz cudaków przypomina, że zbiórki będą odbywały się w SP nr 5 przy ul. Żwirki i Wigury co poniedziałek od godz. 16:15 do 17:45. Zapewniamy dużo wrażeń, moc zabawy i zawsze promienny uśmiech.
Zapraszamy również dzieci przedszkolne do zabawy z nami i wspólnego odkrywania świata.
Kadra 93 GGZ Wieżaki Cudaki.
Tel. informacyjne Sam. Joanna Sędrowska-Ciunczyk: 512 844 670
Aktualnosci_m
Dzień Otwarty
27 luty 2018
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły i Przedszkola
W1
Aktualnosci_m
Warsztaty rękodzieła
14 luty 2018
Grupa rękodzieła jeszcze przed zimowym wypoczynkiem pracowała nad wiankami, serduchami i kwiatami. Wszystkie prace były urocze, atmosfera podczas ich wykonania niezapomniana, a czas na zajęciach upływa tak szybko, że nawet nie wiadomo kiedy, a trzeba było wracać do domu. W najbliższą środę kończymy niedokończone prace i zaczynamy przygotowania do kolejnego projektu- materiałowego wianka, który będzie podstawą wiosennej dekoracji. Chętne dzieciaki zapraszam 21.02.2018 r. o godzinie 13.35 do sali 23. Szczegółowe informacje na temat najbliższych zajęć przekażę zainteresowanym w czwartek i piątek.
A tak było podczas kilku ostatnich warsztatów. Pozdrawiam ciepło. E. Czenczek
Aktualnosci_m
Szczegółowy plan półkolonii zimowych
21 styczeń 2018
Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan zajęć w czasie półkolonii zimowych. Przypominamy również o konieczności posiadania przez dzieci legitymacji szkolnej bądź karty ŚKUP (brak dokumentu może skutkować mandatem za który odpowiada rodzic). Na wszelki wypadek zachęcamy, aby każdy posiadał dwa bilety ulgowe. Wychowawcy takich biletów nie będą posiadać. Kluczyki do szafek zostaną rozdane pierwszego dnia turnusu.
Półkolonie zimowe - turnus I
Półkolonie zimowe - turnus II
Aktualnosci_m
Najlepszy z najlepszych!
19 styczeń 2018
Dzisiaj (19.01) podczas Wielkiego Finału konkursu "Najlepszy z Najlepszych" wyłoniliśmy Mistrzynie i Mistrza Sportu 2018r. O ten tytuł walczyło ośmiu zawodników i zawodniczek wyłonionych w II etapach eliminacji. Do rywalizacji stanęli: Emilia Więcław-6a, Naomi Jędzrzejewska-7b,Agata Krupińsk-4b i Kinga Świerczyńska-5a oraz chłopcy, Sebastian Burda- 7b, Bartosz Mazurczak- 6b, Maciej Zroski-5b i Tomasz Biernat- 5b. Tytuł Mistrza Sportu wywalczył Sebastian Burda, Mistrzynią została Kinga Świerczyńska. Oprócz zmagań na boisku, rywalizacja toczyła się także na trybunach. Klasy walczyły o tytuł "Najlepszego Kibica". W tej kategorii najmocniejsza okazała się klasa 4b prezentując zagrzewające do walki okrzyki i piosenki, zaraz za nimi uplasowała się klasa 4c i 5a. Gratulujemy i do zobaczenia za rok!
Zdjęcia w Galerii.
Aktualnosci_m
Prace naszych przedszkolaków!
17 styczeń 2018
Kochani rodzice, uczniowie, przyjaciele szkoły!
Serdecznie zapraszamy do głosowania na prace naszych kochanych przedszkolaków. Grupa Żabek pod przewodnictwem pani Aleksandry Kozak wzięła udział w projekcie "Art dare you - awantura o sztukę". Wykonała trzy bardzo trudne i piękne prace. Serdecznie prosimy o głosowanie na nie na profilu FB.
Im więcej głosów tym większa szansa na dostanie się do drugiego etapu. Prosimy o głosy oraz o udostępnianie zdjęć na które należy głosować. Niech nasze maluchy wiedzą, że warto się starać!

WAŻNE! GŁOSUJEMY/LIKE’UJEMY ZDJĘCIA I FILMY A NIE POST!!!

Trzy zdjęcia - trzy prace - trzy linki! Wszędzie dajemy LUBIĘ TO! :)

Praca nr 1

Praca nr 2

Praca nr 3
Aktualnosci_m
Kangurek matematyczny
03 styczeń 2018
Konkurs Kangur jest konkursem samofinansującym się i w związku z tym płatnym. Koszt od każdego ucznia to 9 zł. Wpłaty dokonują uczniowie do 15 stycznia, klasy 2-3 u swoich wychowawców, klasy 4-7 u koordynatora konkursu pani Moniki Wątor-Zaczkiewicz. Serdecznie zachęcamy do udziału.
S1
Aktualnosci_m
Rodzinne kolędowanie
03 styczeń 2018
S1
Aktualnosci_m
Szlachetna paczka - finał
13 grudzień 2017
Kochani Darczyńcy naszej szkoły - Rodzice, Uczniowie, Pracownicy.
Akcja Szlachetna Paczka 2017 zakończona. Chwilę temu otrzymałam sprawozdanie z wręczenia paczki p.Marii i jej synowi Łukaszowi. Od razu przesyłam Wam te ciepłe, wzruszające słowa. Dziękuję, że zmobilizowaliście mnie do zorganizowania tej akcji po raz kolejny w naszej szkole i że tak chętnie dołączyliście do drużyny Szlachetnej Paczki.
Dziękuję serdecznie, pozdrawiam wszystkich ciepło i... Może grudzień 2018 też będzie dla nas wyjątkowy.
E.Czenczek

Wspomnień czar. Tak było tym razem...
1) Tak gromadziliśmy prezenty. Z dnia na dzień było ich więcej.
S1

2) Krótka relacja z przekazania paczki:
"W niedzielny poranek udaliśmy się trzema wypełnionymi po brzegi samochodami, w których łącznie znajdowały się 63 paczki, do magazynu znajdującego w Knurowie. Tam mieliśmy chwilę na porozmawianie z Wolontariuszką, która opiekowała się naszą rodziną. Następnie wszyscy razem pojechaliśmy do rodziny. Pani Maria była w szoku! Zaniemówiła, gdy zaczęliśmy wnosić te wszystkie paczki (przez balkon, bo tak było wygodniej) do niewielkiego pokoju. Powiedziała, że myślała, że Szlachetna Paczka to taka jedna większa paczka, a nie aż tyle paczek! I się rozpłakała :) Po wniesieniu wszystkiego, poszliśmy z prezentem do Łukasza. Był przeszczęśliwy gdy tylko nas zobaczył. Było widać że bardziej niż z prezentu, który dostał, cieszył się z naszej obecności. Pani Maria mówiła, że bardzo brakuje mu towarzystwa, więc gdybyśmy chcieli wpadać częściej to zaprasza! Nasza obecność stała na równi z CZEKOLADĄ! Od tego Łukasz też nie mógł się oderwać :) Sprawiła ona mu mnóstwo radości, szczególnie, że był jej całkiem spory zapas! Był to wyjątkowy poranek, płakała pani Maria, płakali wolontariusze, no i my. Ale były to łzy radości :) Jest to wyjątkowa rodzina! Tak jak wyjątkowa była ta paczka, również dzięki Wam! Za co z całego serca w imieniu swoim jak i rodziny bardzo DZIĘKUJEMY!"
S1 S1

S1 S1

S1 S1
Aktualnosci_m
Sukces naszego ucznia
13 grudzień 2017
Uczeń naszej szkoły został powołany do Reprezentacji Polski w klasie Modeli Swobodnie Latających Sterowanych Automatycznie na rok 2017/2018.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!
Aktualnosci_m
Ważne informacje o WZW A
13 grudzień 2017
S1
Aktualnosci_m
Zebrania z rodzicami
10 grudzień 2017
Przypominamy i serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się 12.12.17 (wtorek):
- klasy I – III godz. 16:00,
- klasy IV – VII godz. 17:00
Aktualnosci_m
Jarmark Świąteczny
28 listopad 2017
Zapraszamy na Jarmark Świąteczny!
S1
Aktualnosci_m
„SZLACHETNA PACZKA 2017”
26 listopad 2017
Szanowni Państwo po raz czwarty przyłączyliśmy się do drużyny Szlachetnej Paczki. W tym roku chcielibyśmy wspomóc p.Marię i jej syna Łukasza. Jeśli czujecie potrzebę, by pomóc właśnie w taki sposób, prosimy o wsparcie naszych działań. Akcja jak zawsze jest dobrowolna, a dary można przynosić od 27. 11. 2017 r. do 5. 12. 2017 r. do s.23 lub pozostawić w szkolnej szatni. 7 grudnia dostarczymy je wolontariuszowi opiekującemu się tą właśnie rodziną a on przekaże zebrane rzeczy w dniu finału p.Marii. W razie pytań,uwag proszę o kontakt z opiekunami SU p.Czenczek lub p.Kopczyńską.
Opis rodziny i jej potrzeb poniżej.

Pani Maria (59 l.) samotnie zajmuje się opieką nad dwudziestoletnim niepełnosprawnym synem Łukaszem.
Łukasz od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz postępujący zanik mięśni. W ciągu ostatnich dwóch lat przeszedł 2 poważne operacje i nadal zmaga się z powikłaniami. Życie rodziny codziennie koncentruje się wokół opieki i rehabilitacji Łukasza. Pani Maria mówi, że nie może się poddać i " jeśli tylko można coś zrobić to to zrobię." Łukasz jest serdecznym, uśmiechającym się młodzieńcem, który bardzo często uśmiecha się do mamy i ściska serdecznie jej rękę. Rodzinie marzy się bojler na wodę w piwnicy oraz drzwi wejściowe, obecne są nieszczelne.
Poznajcie jej potrzeby :
1. Żywność : Herbata, Cukier, Makaron, Ryż, Mąka, Warzywa w puszkach, Mleko, Kawa, Konserwy mięsne
Produkty dla niemowląt: nutridrinki - specjalistyczne preparaty żywieniowe,
Inne: Multisanostol - preparat witaminowy.

2. Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów przeciw próchnicy, Płyny czyszczące, Szampon, Preparaty do pielęgnacji obłożnie chorych-płyny do mycia, balsamy, oliwki.

3. Odzież:
M- koszulki, T-shirt, koszulki z długim rękawem M/L 170 cm
M- spodnie dresowe M/L 170 cm
M- bielizna termiczna 170 cm
M- komin pod szyję, czapka, rękawiczki
M- kurtka sportowa zimowa L 170 cm
M- buty zimowe na rzepy roz. 39

4. Kołdra, Ręczniki, Pościel, Poduszka

5. Materac przeciwodleżynowy

6. Szczególne upominki : -

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy !
Zbiórka trwa do 5 grudnia !
Aktualnosci_m
Warsztaty rękodzieła
20 listopad 2017
Kolejne warsztaty rękodzieła za nami. Tym razem techniką decoupage ozdabialiśmy butelki, słoiczki i inne przedmioty. Radość z wykonanej własnoręcznie ozdoby była ogromna, zabawa i atmosfera na zajęciach była świetna, a czas spędzony w gronie koleżanek i kolegów bezcenny, więc zapraszamy na kolejne warsztaty. W planie mamy wykonanie dekoracji świątecznej. E. Czenczek

Plan warsztatów rękodzieła na listopad/grudzień 2017
·22. 11. 2017 r.
Dokończenie rozpoczętych prac -robótki na drutach i decoupage. Ustalenie planu kolejnych zajęć. Przygotowanie do pracy.
·29.11.2017r. , 06.12.2017r.
Przygotowanie ozdób do stroików świątecznych- materiałowych kwiatków, ozdób z filcu i masy porcelanowej (potrzebne materiały: kawałki materiału-różne ścinki, średniej wielkości guziki, włóczka, igła, nici, wata lub wypełniacz do poduszek- spora garść, klej wicol ok.250 ml mąka ziemniaczana ok.250 dkg , olejek zapachowy, arkusze filcu –3 różne kolory, koraliki, mulina lub włóczka)
·12.12. lub 13.12.2017r.
Przygotowanie bazy-wianka lub podstawy z suchych i zimozielonych gałązek winobluszczu, tui, świerkowych gałązek( potrzebne materiały: gałązki winobluszczu, tui i gałązki choinki, klej na gorąco)
· 20.12.2017r.
Połączenie przygotowanych elementów.

Każde zajęcia trwać będą ok.1,5-2 godz.(od godz.13.35). Na zajęcia dziecko może przyjść z własnymi materiałami lub złożyć się na wspólny ich zakup. Zapisy trwać będą do 27. 11. 2017 r. Przypominam jednocześnie, że uczestnictwo w zajęciach jest dobrowolne, dla dzieci chętnych i zainteresowanych robótkami ręcznymi. Proszę, by dziecko na każde zajęcia przyniosło podpisaną przez rodzica karteczkę, do której godziny może zostać na warsztatach, gdyż zdarza się, iż dzieci nie informują dokładnie rodzica o godz. zajęć.
Aktualnosci_m
Zajęcia Jogi
16 listopad 2017
Serdecznie zapraszam na zajęcia jogi holistycznej dla Kobiet. Pierwsze zajęcia odbędą się 27.11.2017r., godz. 18.20. Iwona Krężelok-Jancz
Aktualnosci_m
Półkolonie zimowe
06 listopad 2017
W naszej szkole organizowane są półkolonie zimowe.
I turnus trwa od 29.01 do 2.02.2018, II turnus 05.02 - 09.02.2018.
Warunkiem przyjęcia jest uiszczenie opłaty za półkolonie zimowe w wysokości: 80 zł za 5 dni lub 160 zł za 10 dni.
W tej cenie zapewniamy opiekę od godz. 8:00 do 16:00, wyjścia do np. kina, sali zabaw, muzeum, zajęcia warsztatowe oraz dwa posiłki: dwudaniowy obiad i podwieczorek. Oprócz tego w czasie półkolonii organizujemy liczne konkursy z nagrodami i świetną zabawę. Na półkolonie przyjmowani są uczniowie wszystkich klas.
Wszystkie informacje dotyczące półkolonii oraz potrzebne dokumenty znajdziecie Państwo u p. Aleksandry Kozak, o terminach i sposobie dokonywania opłat zostaniecie Państwo poinformowani przez wychowawców klas.
Aktualnosci_m
WARSZTATY RĘKODZIEŁA - DECOUPAGE
02 listopad 2017
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE CHĘTNE DZIECI 8.11.2017 R. O GODZ. 13.30 NA KOLEJNE WARSZTATY RĘKODZIEŁA. CZAS TRWANIA SPOTKANIA OK.1,5 GODZ.
Decoupage — technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Na początek potrzebujemy przedmiotu do ozdabiania, kleju do decoupage (klej wodny, wikol lub magic), pędzla do kleju, serwetek, farby akrylowej i pędzla do jej nakładania.
Ozdabiamy praktycznie wszystko: drewno, szkło, ceramikę, świece, tkaninę, plastik, styropian, metal, meble, ściany, wiklinę itd. To już zależy od naszej wyobraźni. Dziecko może przyjść z własnymi materiałami lub zostaną one zakupione dla chętnych dzieci (składka na zakup materiałów 5zł). Udział w warsztatach jest dobrowolny.
Aktualnosci_m
IX Miejski Festiwal Piosenki Szkolnej „Szkolny Dzwonek”
26 październik 2017
24.10.2017 w naszej szkole odbył się IX Miejski Festiwal Piosenki Szkolnej „Szkolny Dzwonek”.
W Festiwalu uczestniczyli uczniowie z następujących gliwickich szkół: ZS-P nr 1, ZS-P nr 3, ZS-P nr 5, ZS-P nr 10, SP nr 2, SP nr 11, SP nr 23, Szkoły Podstawowej ETE. Przesłuchania odbyły się w kategoriach klas I – III, IV – VII oraz w kategoriach solistów i zespołów.
Wspaniałe występy dzieci podziwiali zaproszeni goście, p. Beata Bednarczyk - Dyrektor ZS-P nr 1, p. Andrzej Pieczonka - V-ce dyrektor ZS-P nr 1 i p. Tadeusz Strassberger – V-ce dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach.
Jury w składzie:
- dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego – p. Małgorzata Machura,
- nauczyciel w Społecznym Ognisku Muzycznym - p. Danuta Szustalewicz,
- nauczyciel w Społecznym Ognisku Muzycznym - p. Radosław Daszkiewicz,
przyznało następujące nagrody:

W kategorii: klasy I – III – zespoły:
I miejsce: Zespół wokalny z kl. I z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5,
II miejsce: Zespół wokalny z kl. III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1,
III miejsce: Zespół wokalny „Akord Smile” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5

W kategorii: klasy I – III – soliści:
I miejsce: Wiktoria Cieślar z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3,
II miejsce: Agnieszka Janas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5,
III miejsce: Karolina Wiejowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1

W kategorii: klasy IV – VII – zespoły:
I miejsce: Zespół wokalny „Akord Smile” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5,
II miejsce: Zespół wokalny „Kamerton” ze Szkoły Podstawowej nr 11,
III miejsce: Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 23,
wyróżnienie Zespół wokalny z kl. IV z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1

W kategorii: klasy IV – VII –soliści:
I miejsce – Kinga Rokicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3,
II miejsce – Zuzanna Bednorz ze Szkoły Podstawowej nr 2,
III miejsce – Wiktoria Dawicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1,
Wyróżnienie – Tymoteusz Wrona ze Szkoły Podstawowej ETE.

Zdjęcia z Festiwalu w galerii.
Aktualnosci_m
Dzień Edukacji Narodowej
13 październik 2017
Dzisiejszego dnia odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W tym dniu pamiętajmy o wszystkich pracownikach placówki, razem tworzymy coś wspaniałego.
S1
Aktualnosci_m
Drodzy Rodzice naszych uczniów klas 4-7
11 październik 2017
Już wkrótce nasi podopieczni mogą sprawdzić się, biorąc udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z:
  1. Języka polskiego- 06.11.2017r.
  2. Matematyki- 08.11.2017r.
  3. Języka angielskiego- 10.11.2017r.
  4. Historii- 14.11.2017r.
  5. Języka niemieckiego- 16.11.2017r.
Konkursy te są 3-etapowe: szkolny, rejonowy i wojewódzki, a udział w nich odbywa się na zasadzie dobrowolności - etap szkolny, natomiast do etapu rejonowego i wojewódzkiego przechodzi uczeń, który uzyska wymaganą liczbę punktów. Nasza rola, nauczycieli i rodziców, to zachęcić dzieciaki do zmagań i współzawodnictwa, a przede wszystkim wspierać w nauce i przygotowaniach.

Szczegółowe informacje na temat wyżej wymienionych konkursów dzieci uzyskają u nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Zostaną one także wywieszone w szatni, na 2 piętrze szkoły i na tablicy SU, a także można zapoznać się z nimi na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w każdym z konkursów i życzymy już teraz samych sukcesów na miarę własnych możliwości.
Elżbieta Czenczek
Aktualnosci_m
Zapraszamy na warsztaty
11 październik 2017
S1
Aktualnosci_m
Zapraszamy do zbiórki makulatury
11 październik 2017
S1
Aktualnosci_m
IX Miejski Festiwal Piosenki Szkolnej „Szkolny dzwonek”
09 październik 2017
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz ich opiekunów do wzięcia udziału w festiwalu piosenki o tematyce szkolnej, który odbędzie się w dniu 24.10.2017r. (wtorek) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Gliwicach ul. Kilińskiego 1.
klasy I – III godz. 9:00
klasy IV – VII godz. 11:00

Więcej informacji w PLIKU.
Aktualnosci_m
Zbiórka makulatury - cz.2
09 październik 2017
Rada Rodziców informuje, że w dniu 24 października (wtorek) godz. 7:30 - 9:30 odbędzie się zbiórka makulatury. Zbiórka ta będzie traktowana jako pierwsza w tym roku szkolnym. Wszyscy którzy uczestniczyli w zbiórce 27.09 będą "przepisani" na 27.10.
Aktualnosci_m
Zbiórka makulatury
25 wrzesień 2017
27 września (środa) serdecznie zapraszamy na zbiórkę makulatury i elektrośmieci. Zaczynamy o 7:30, trwać będzie do godziny 10:00.
Aktualnosci_m
Warsztaty rękodzieła
21 wrzesień 2017
Kochani Uczniowie, Dziewczynki i Chłopcy :):):) kl. 4-7
W środę tj. 27.09.2017 r. zapraszamy o godz. 13.40 -15.00 do sali 23 na warsztaty rękodzieła. Na Wasze życzenie tematem pierwszego spotkania są robótki ręczne na drutach.
Szybkimi krokami zbliża się zima :), bo jesień już z nami, więc szaliczek lub własnoręcznie zrobiona poszeweczka na podusię przytulankę na pewno ucieszy. Chętne osoby przynoszą ze sobą druty,najlepiej rozmiar 5-6,5 i kłębek włóczki, pasujący do tego rozmiaru drutów. Pani w sklepie na pewno doradzi właściwy wybór. Potrzebne materiały można kupić w pasmanterii za ok.10-20 zł.
Zapisy do poniedziałku u p. E.Czenczek lub p. M.Kopczyńskiej. Ze względów organizacyjnych grupa nie może przekroczyć 15 osób, więc jeśli będzie więcej chętnych, zorganizujemy kolejne spotkanie w innym terminie.
E. Czenczek
Aktualnosci_m
Festyn rodzinny
19 wrzesień 2017
Serdecznie zapraszamy na festyn!
Festyn
Aktualnosci_m
14 miejsce w rankingu szkół!
18 wrzesień 2017
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z rankingiem szkół podstawowych w Gliwicach powstałym na podstawie wyników sprawdzianu szóstoklasisty!
Ranking Szkół Podstawowych w Gliwicach
Aktualnosci_m
Ubezpieczenie dzieci
15 wrzesień 2017
Uwaga! Informujemy, że wpłaty na ubezpieczenie dzieci (szkoła 28 zł lub 49 zł, przedszkole 26 zł lub 52 zł) można dokonać na konto Rady Rodziców. W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko oraz pesel dziecka.
Konto bankowe Rady Rodziców:
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Gliwicach
Bank Pocztowy Nr. Konta :
05 1320 1537 3323 1990 3000 0001
Aktualnosci_m
Zebrania z rodzicami
10 wrzesień 2017
Serdecznie zapraszamy na zebrania, które odbędą się dnia 12.09.2017 r. (wtorek) w godzinach:
klasy I-III - godz. 16:00
klasy IV-VII - godz. 17:00
Przypominamy, że w tym dniu będą również zbierane składki na ubezpieczenie dzieci (dla chętnych).
Aktualnosci_m
Rozpoczęcie roku szkolnego
25 sierpień 2017
Dnia 4 września (poniedziałek) rozpoczyna się rok szkolny.
godz. 9:00 - klasy I-III
godz. 10:00 - klasy IV-VII

Dnia 1 września rok szkolny rozpoczyna przedszkole.

Serdecznie zapraszamy!
Aktualnosci_m
Nabór na stanowisko Intendenta
27 lipiec 2017
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Gliwicach ogłasza nabór na wolne stanowisko Intendenta w wymiarze 0,25 etatu.
Wymagania oraz zakres obowiązków (plik do pobrania).
ZSP 1

Oficjalna strona Zespółu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Gliwicach. W skład Zespołu wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 16 oraz Przedszkole Miejskie Nr 2.

 

Informacje kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1
  44-122 Gliwice ul. Kilińskiego 1
  32 2304688
  32 2304688
  sekretariat@zsp1.gliwice.eu
Skrytka ePUAP: /zsp1_w_gliwicach/SkrytkaESP
Copyright © 2015 Wydawnictwo Pentakl. All rights reserved.
Responsive School Page, developed by Wydawnictwo Pentakl.