Projekty i innowacje realizowane w szkole

Misja Kieszonkowe
Uczniowie klasy 3b w drugim semestrze wzięli udział w programie edukacyjnym "Misja kieszonkowe". W czasie zajęć dzieci dowiedziały się skąd biorą się pieniądze, jak się je zarabia, jak można odkładać kieszonkowe. Poznały proces zakładania konta w banku i dowiedziały się jak posługiwać się kartą płatniczą.
Od organizatorów otrzymały również pakiet startowy do zajęć, w tym grę planszową "Samodzielniak Finansowy" dzięki której mogły przeliczać pieniądze.

Szkolny Klub Sportowy
Uczniowie klas 7- 8 biorą udział w pozalekcyjnych zajęciach w ramach programu Szkolnego Klubu Sportowego. Dyscypliną wiodącą jest siatkówka w której uczniowie naszej szkoły odnosizą wiele sukcesów. Nowy sezon przed nami, trzymajcie kciuki.

Obóz językowy Euroweek – szkoła liderów
Klasy VIII naszej szkoły w terminie od 11 do 15 września brały udział w obozie językowym przygotowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w Międzygórzu, na ziemi Kłodzkiej.
Program Euroweek – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.  Obejmował 4 bloki tematyczne: „Praca; praca w grupie”, „Kierowanie”, „Kultury świata” oraz „Europa; stosunki międzynarodowe”.  Zajęcia w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzone były w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Barbados, Panamy, Filipin oraz Rosji.
Udział w programie pomógł uczestnikom w rozwijaniu najbardziej cenionych w obecnej chwili umiejętności społecznych: przewodzenia, autoprezentacji, pracy w grupie oraz poszerzył praktyczną znajomość języka angielskiego.
W napiętym programie był również czas na krótkie piesze wędrówki po okolicy.
Zdjęcia z wyjazdu w Galerii.
Innowacje
KRAINA ZMYSŁÓW - SENSORYCZNIE SIĘ ROZWIJAM BO SKACZĘ BIEGAM BADAM I DOTYKAM - innowacja pedagogiczna
Innowacją pedagogiczną KRAINA ZMYSŁÓW - SENSORYCZNIE SIĘ ROZWIJAM BO SKACZĘ BIEGAM BADAM I DOTYKAM jest objęta grupa dzieci z klas 1-3, które uczestniczą w zajęciach świetlicowych. Głównym celem jest wsparcie rozwoju dzieci angażując ich zmysły poprzez stwarzanie wielu sytuacji w formie konstruktywnej zabawy; niezbędnych do stymulacji bazowych systemów sensorycznych, do których zaliczyć można zmysł: dotyku,wzroku,słuchu, węchu i smaku. Dostarczając dzieciom rozmaitych bodźców sensorycznych wspierać będziemy ich rozwój pod kątem integracji sensorycznej. Autorem tego Ogólnopolskiego Projektu jest mgr Alina Jeziorska, a w naszej szkole koordynatorem jest Joanna Roj, wspomagać ją będą Danuta Grzybowska i Grażyna Pieczonka.

plakat

Zabawie i nauce towarzyszyć nam będzie maskotka, wykonana przez panią koordynator i dzieci. Senso Meduzka -takie imię wybrały dzieci, będzie umilać nam czas i uprzyjemni wspólnie spędzane chwile.

plakat plakat
Innowacje
„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III - edycja III
Kolejny rok klasy 3a oraz 3b biorą udział w projekcie edukacyjnym mającym na celu rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej.
Projekt opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Tym razem, poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody. Projekt jest zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022.

Innowacje
Superbohaterzy nauki. Dokąd może nas zaprowadzić ciekawość? - projekt edukacyjny
Klasa 3b bierze udział w projekcie edukacyjnym "Superbohaterzy nauki. Dokąd może nas zaprowadzić ciekawość?"
Podczas lekcji uczniowie poznają mechanizmy działania wielu zjawisk przyrodniczych: dowiedzą się, dlaczego statek unosi się na wodzie, skąd się bierze para wodna czy jak działa fala dźwiękowa. Będą trenować współpracę i samodzielne myślenie.
Projekt realizowany jest dzięki fundacji Uniwersytet Dzieci.