Działania Klubu Wolontariatu

"Piątka dla Franka"
Szanowni Państwo SKW wraz z opiekunami zaprasza do wsparcia akcji charytatywnej "Piątka dla Franka" organizowanej na rzecz Franka Surdela z Knurowa. Chłopczyk ma kilka miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. Cena leku poraża. Koszt leczenia to ponad 9 mln zł,ale może ono zatrzymać śmiertelną chorobę.
Rodzice uruchomili zbiórkę na leczenie synka za pomocą Fundacji Siepomaga, ale ludzi dobrej woli nigdy dość.
Dziś akcję tę wsparli nauczyciele i pracownicy szkoły, od jutra zapraszamy uczniów. Mogą oni za symboliczną złotówkę kupić cegiełkę (soczek czy lizaka) i w ten sposób dołączyć do grona pomagających chłopczykowi. W piątek planujemy też dla uczniów kiermasz słodkości.
Historię Franka można poznać np.na stronie Stowarzyszenia CAŁA NAPRZÓD. Wsparcie działań szkolnego wolontariatu jest dobrowolne, ale zapraszamy z całego serca do wspólnego działania.
Pozdrawiam. E.Czenczek, A.Haupa

W1
Szlachenta paczka
Drodzy Rodzice ! W tym roku w ramach akcji "Szlachetna Paczka"chcielibyśmy jako społeczność szkolna obdarować Panią Paulinę i jej syna Daniela.
Oto jej historia i ich najważniejsze potrzeby:
Pani Paulina (42 l.) z synem Danielem (10 l.), po kilku latach doświadczania przemocy domowej z strony byłego męża, wróciła do Polski. Daniel choruje na zespół Aspergera i wymaga szczególnej opieki i rehabilitacji.Mimo że p.Paulina pracuje, po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i lekarstw oraz wizyt u psychologa rodzinie pozostaje na życie kwota 307 zł. na jedną osobę.

Kluczowe potrzeby Rodziny
1. Środki czystości
Chemia-jej zapas pozwoliłby na podreperowanie budżetu rodziny.

2. Żywność-często przez wysokie ceny, rodzina jest zmuszona oszczędzać i wybierać tańsze produkty,rezygnować z nawet najmniejszych przyjemności

3. Dodatkowo:
Odzież
Daniel: Kurtka (zimowe) Rozmiar: 158 cm,koszulki / t-shirt (przejściowe),bluzy (przejściowe) -rozmiar: 158 cm, uwagi: Daniel uwielbia bluzy na zamek i napisami (nie denerwuje się przy noszeniu takich ubrań).
Obuwie
Daniel: rozmiar: 38,sportowe,trapery
Pani Paulina:
Rozmiar: 37,

Materiały szkolne:farbki,klej,plastelina
Wyposażenie mieszkania:ręczniki

Kochani jeśli zechcecie wesprzeć akcję,to dary zbieramy od 27.11.2019 r.do 4.12.2019 r. w s.23.

Pozdrawiamy SKW wraz z opiekunami:E.Czenczek i A.Haupą W1
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ZWIERZĄT
Drodzu Uczniowie
Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie zapraszają Was do wsparcia akcji PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ZWIERZĄT.
Czekamy na karmę, koce, ręczniki, zabawki dla czworonogów. Od 23. 10. 2019 do 31.10.2019 r. dyżurni SU i SKW będą zbierać dary, które po zakończonej akcji zawieziemy do schroniska. Można je również przynosić do s.23 i s.29. Nasi uczniowie nigdy nie zawiedli w takich akcjach,więc i tym razem bądźmy razem. Czekamy na Wasze wsparcie.
Opiekunowie SU i SKW E.Czenczek, M.Kopczyńska, Wolontariusze
W1
Słodki poniedziałek - sprawozdanie
Szkolny Klub Wolontariatu w ramach akcji "SŁODKI PONIEDZIAŁEK" zaprosił 30 września uczniów do szkolnej kawiarenki. Było słodko, miło i bardzo, ale to bardzo przyjemnie. Łasuchy nie zawiodły. Po małe co nieco ustawiła się spora kolejka. :) Zebrane ze sprzedaży słodkości pieniądze przeznaczymy na cele charytatywne. Na kolejny słodki dzień zapraszamy już 28.10.2019 r.
Pozdrawiamy serdecznie całą społeczność uczniowską i do zobaczenia.
SKW wraz z opiekunami E.Czenczek i A. Haupą 2019
Słodki poniedziałek
Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się już na dobre. Przed nami pierwszy z ostatnich poniedziałków miesiąca i Szkolny Klub Wolontariatu w ramach akcji "SŁODKI PONIEDZIAŁEK" zaprasza Was - Kochane Łasuchy na małe co nieco już jutro tj. 30.09.2019 r. do szkolnej kawiarenki (s.23) od godz.9.40 i na każdej kolejnej przerwie aż do wysprzedania ostatniego ciacha. Pieniądze ze sprzedaży słodkości przeznaczymy na cele charytatywne. Pozdrawiamy serdecznie całą społeczność uczniowską i do zobaczenia.
SKW wraz z opiekunem E.Czenczek i A.Haupą

Przeczytałeś - Podaruj
Regulamin klubu
Już drugi rok w naszej szkole działa Klub Wolontariatu.
Do pobrania REGULAMIN KLUBU WOLONTARIATU W ZESPOLE SZKOLNO-PREDSZKOLNYM NR 1 W GLIWICACH