Kącik logopedyczny

Witam Państwa bardzo serdecznie w naszym „ kąciku logopedycznym”, w którym będę przekazywała mniej więcej raz w miesiącu materiały do ćwiczeń wspomagających terapię logopedyczną dzieci.

U większości dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne występuje seplenienie proste, tzn. nieprawidłowa realizacja głosek szumiących ( sz, ż, cz, dż).Są też dzieci u których występuje szeplenienie, seplenienie międzyzębowe lub boczne czyli nieprawidłowa realizacja głosek syczących ( s, z, c, dz). Wśród podstawowych wad wymowy u naszych dzieci spotykamy się również z rotacyzmem czyli nieprawidłową realizacją głoski „r”. Czasami u dzieci występuje nieprawidłowa realizacja głosek ciszących ( ś, ź, ć, dź) oraz głoski „l”, „w”, „f”, „g”, „k”, mowa bezdźwięczna – w tych przypadkach indywidualnie przekażę materiały do ćwiczeń.

Zachęcam również do szukania materiałów do ćwiczeń logopedycznych na daną głoskę na stronach internetowych.
logopeda,
Barbara Mrozowska

Luty/Marzec

Grudzień/Styczeń